Facebook

Twitter

YouTube

ul. Staszica 16, 62-500 Konin, (63) 243 90 52
Polish English French German Russian

Dzień Otwarty pod hasłem „Tak się bawili nasi rodzice"

dni otwarte 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 30.09.2015 r. odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Tak się bawili nasi rodzice" w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie.

Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia i pokazanie najmłodszym jak się bawili ich rodzice w czasach gdy nie było komputerów, telefonów komórkowych itp. O ile komputer, internet i programy edukacyjne mają wiele do zaoferowania, o tyle nie są w stanie zastąpić rzeczywistości. Komputer nie zastąpi społecznych relacji z rówieśnikami. W latach 80-ych wszystkie wolne chwile spędzało się na podwórku, spotkania przy trzepakach, szałasy w krzakach, zabawy w dom na rozłożonych kocach itp. Gdy porównamy zabawy współczesnych kilkulatków młodszych nastolatków z zabawami charakterystycznymi dla ich rodziców dostrzegamy szereg istotnych różnic, z których najważniejsza jest ta, ze kiedyś dzieci bawiły się w „coś", a w naszych czasach bawią się „czymś".

Odbyły się między innymi zabawy takie jak: gra w klasy, gra w gumę, skakanka, hula - hop oraz pokaz właściwie spakowanego tornistra szkolnego. Dzieci zapewnione miały atrakcje tj.: alpaki Tygryska i Kubusia Puchatka, zamek dmuchany. Po zakończeniu zabaw odbyła się emisja filmu „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii" oraz pokaz prawidłowej postawy ciała przy stoliku szkolnym. Na zakończenie dzieci otrzymały owoce oraz próbki past do zębów.
W spotkaniu udział wzięło 129 uczniów oraz ich opiekunowie.

PPIS składa serdeczne podziękowania za wsparcie inicjatywy firmom:

„Fabryka Wrażeń" s.c. Konin ul. Wojska Polskiego

„Colgate-Palmolive" Sp. z o.o.

„Anecoop Polska" Sp. Z o.o.Swarzędz

Wywiad > Zobacz...

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń