ul. Staszica 16, 62-500 Konin, (63) 243 90 52
Polish English French German Russian

logo bez tla

Niniejszy materiał ma na celu podniesienie świadomości producentów owoców i warzyw na etapie produkcji pierwotnej w zakresie higieny produkcji żywności oraz obowiązku identyfikowalności środków spożywczych.
Państwowa Inspekcja Sanitarna zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59) pełni nadzór między innymi nad warunkami zdrowotnymi żywności i żywienia. Stosowane kompleksowe podejście do bezpieczeństwa żywności opiera się na kontrolowaniu wszystkich etapów łańcucha żywnościowego „od pola do stołu”. Zgodnie z art. 63 ust. 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2018 r. poz. 1541, z późn. zm.) podmioty działające na rynku spożywczym prowadzące produkcję pierwotną żywności zobowiązane są do złożenia wniosku o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej (wzór wniosku dostępny na stronie ww.psse-konin.pl w folderze „Pliki do pobrania”).

Więcej...

Mammobus Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że organizuje po raz kolejny profilaktyczne badania mammograficzne. Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne.

Więcej...

 

grzyby 

Informujemy, iż prowadzony jest nabór kandydatów na KURS KLASYFIKATORA GRZYBÓW ŚWIEŻYCH zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 17 maja 2011r. w sprawie grzybów dopuszczonych do obrotu lub produkcji przetworów grzybowych, środków spożywczych zawierających grzyby oraz uprawnień klasyfikatora grzybów i grzyboznawcy (Dz. U z 2011r. Nr 115 poz. 672) Kurs odbędzie się w terminie: od 23 września do 30 wrzesnia 2019 r.

Więcej...

Bezpieczne wakacje 2019

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. Państwowa Inspekcja Sanitarna podaje kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje:

PLANUJ:

  • Jeżeli planujesz wakacje nad wodą, zajrzyj na nasz Serwis Kąpieliskowy aktualizowany na bieżąco w sezonie kąpielowym. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące sezonu kąpielowego, bieżącej oceny i klasyfikacji wody, ale również infrastruktury obiektu dowiesz się czy na terenie są prysznice, toalety, przebieralnie, czy jest miejsce do kąpieli dla dzieci oraz czy na kąpielisku jest ratownik. Ogólnokrajową listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli znajdziesz na stronie Serwisu Kąpieliskowego.
  • Planując podróż zagranicę sprawdź jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane. Niezbędne informacje na temat szczepień w podróżach zagranicznych uzyskasz wchodząc na stronę internetową www.szczepienia.gis.gov.pl. Na tej stronie znajdziesz też wykaz punktów szczepień.
  • Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany. Informacje na ten temat uzyskasz na stronie internetowej: www.wypoczynek.men.gov.pl lub w kuratorium oświaty.

Więcej...

Program edukacyjny

W roku szkolnym 2018/19 z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie w placówkach oświatowo - wychowawczych zrealizowano 10 programów edukacyjnych. W trakcie szkoleń inaugurujących nowy rok szkolny w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Koninie odbywały się narady, szkolenia dla przedstawicieli z placówek oświatowo - wychowawczych - koordynatorów wychowania zdrowotnego, w trakcie których szczegółowo przedstawiano założenia, wytyczne do realizacji programów edukacyjnych. Koordynatorzy wychowania zdrowotnego po spotkaniach otrzymywali materiały edukacyjne - poradniki ze scenariuszami zajęć, plakaty, kolorowanki dla dzieci, broszury dla uczniów, broszury dla rodziców, filmy edukacyjne, itp. do realizacji programów edukacyjnych.

Więcej...

Festyn Stare Miasto

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 1 czerwca 2019 roku po raz pierwszy wsparliśmy swoim stoiskiem obchody Dni Starego Miasta..
Obchody Dni Starego Miasta rozpoczął Staromiejski turniej piłkarski skrzatów na boisku Orlik, po którym oficjalną część obchodów rozpoczął przemarsz Orkiestry Staromiejskiej, w dalszej kolejności odbyły się koncerty muzyczne.
W punkcie informacyjno-edukacyjnym przygotowanym przez PSSE w Koninie odbywały się:
- badania smokerlyzerem, alkogogle, narkogogle,
- samobadanie piersi,
- krzyżówki, zgadywanki i kolorowanki dla dzieci,
- zabawy ruchowe itd.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj ...

SDbT 2019 final

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 31 maja 2019r. po raz kolejny dołączyliśmy się do obchodów ,,Światowego Dnia bez Tytoniu”, tym razem na Targowisku Miejskim w Starym Koninie.
W punkcie informacyjno-edukacyjnym przygotowanym przez PSSE w Koninie odbywały się:
- badania smokerlyzerem,
- poradnictwo i bezpłatne rozdawnictwo materiałów edukacyjnych.
Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem palenia papierosów, zachęcenie do badania oraz promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nikotyny.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj ...

Festyn TPD 2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 25 maja 2019 roku po raz piąty wsparliśmy swoim stoiskiem Integracyjny Festyn Rodzinny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na skwerze przed Konińskim Domem Kultury.
Festyn rozpoczął marsz-happening, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież szkolna.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj ...

Mapa strony

Mapa zagrożeń