ul. Staszica 16, 62-500 Konin, (63) 243 90 52
Polish English French German Russian

Sekcja Schorzeń Jelitowych Oddziału Laboratoryjnego Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Koninie informuje, że:

  • dnia 25.10.2019r. nie będą przyjmowane do badań testy do badania skuteczności procesu sterylizacji wymagające 7 dniowej inkubacji.

  • w dniach 30 i 31.10.2019r. nie będą przyjmowane do badań próbki kału oraz testy do badania skuteczności procesu sterylizacji wymagające 48 h inkubacji.

logo bez tla

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi, w związku z tym w dniu 22 października b.r. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Koninie zorganizowała akcję edukacyjno- profilaktyczną, która miała na celu zachęcić do badań profilaktycznych oraz zdrowego stylu życia.
15 października obchodzony jako Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, ma przypominać kobietom m.in. o wpływie stylu życia na zdrowie piersi i roli wczesnego wykrywania nowotworu w procesie jego leczenia. Co roku ponad 17 tysięcy Polek dowiaduje się o nowotworze złośliwym piersi. Co 90 minut umiera 1 kobieta z powodu raka piersi. Wysoki stopień umieralności wynika ze zbyt późnego wykrywania nowotworu.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj...

e papierosy 

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.


Więcej...

wszawica 1

Problem wszawicy, powraca do placówek oświatowych jak bumerang. Mimo, że na rynku dostępnych jest wiele skutecznych preparatów zwalczających wszy, problem występuje cyklicznie a stereotypowe myślenie o wszawicy jako chorobie wstydliwej nie pomaga w eliminacji tego zjawiska.


Więcej...

 

Dzien seniora

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 6 października b.r. włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych z inicjatywy Prezydenta Miasta Konina. Spotkanie odbyło się w hali sportowej MOSiR przy ul. Popiełuszki i przebiegało pod hasłem ,,Doskonali Dojrzali”.
Na hali przygotowane były stoiska wielu instytucji, które zapraszały Seniorów do skorzystania z prezentowanej oferty.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj...

mamo tato

program przedszkolny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że w dniu 01 października 2019 roku o godzinie 10.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ul. Staszica 16, odbyło się szkolenie w zakresie realizacji programów edukacyjnych w nowym roku szkolnym 2019/20” dla koordynatorów wychowania zdrowotnego z przedszkoli.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj...

AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie, informuje o XVI edycji konkursu dla szkół ponadpodstawowych pod hasłem ,,Nie daj szansy AIDS” na wykonanie memu internetowego mający na celu propagowanie wiedzy o zakażeniach przenoszonych drogą płciową.
Konkurs jest jednym z wielu zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa wielkopolskiego, wynikających z Harmonogramu realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na lata 2017- 2021.

Więcej...

REGULAMIN KONKURSU NA MEM INTERNETOWY POD TYTUŁEM „NIE DAJ SZANSY AIDS> Więcej...
ZGODA PRZEDSTAWICIELA USTAWOWEGO NIEPEŁNOLETNIEGO UCZESTNIKA KONKURSU NA UDZIAŁ W KONKURSIE > Więcej...
OŚWIADCZENIE PEŁNOLETNIEGO UCZESTNIKA KONKURSU > Więcej...
Karta zgłoszenia laureata etapu szkolnego konkursu na mem internetowy pod hasłem: „Nie daj szansy AIDS” do etapu powiatowego w Koninie i powiecie konińskim > Więcej...

logo bez tla 

Realizacja zagadnień wychowania zdrowotnego w placówkach oświatowo - wychowawczych powinna przebiegać zgodnie z podstawami programowymi w zakresie edukacji prozdrowotnej. W roku szkolnym 2019/2020 realizowane będą następujące programy edukacyjne w poszczególnych placówkach oświatowo - wychowawczych.

Więcej...

Mapa strony

Mapa zagrożeń