ul. Staszica 16, 62-500 Konin, (63) 243 90 52
Polish English French German Russian

Mammobus Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że organizuje po raz kolejny profilaktyczne badania mammograficzne. Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne.

Więcej...

 

Trzymaj forme

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że w dniu 22 lutego 2019 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ul. Staszica 16, odbyły się 2 szkolenia w zakresie realizacji programu ,,Trzymaj Formę” dla koordynatorów wychowania zdrowotnego ze szkół podstawowych, w godzinach: 8.00 oraz 12.00.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj ...

Tato mamo

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że w dniu 27 lutego 2019 roku o godzinie 10.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ul. Staszica 16, odbyło się szkolenie w zakresie realizacji nowego programu ,,Mamo, Tato - co Wy na to” dla koordynatorów wychowania zdrowotnego z przedszkoli.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj ...

logo bez tla 

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę w województwie wielkopolskim, w dniach 05.02 – 15.02 br. pracownicy Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie przeprowadzili wzmożone kontrole dotyczące warunków do utrzymania higieny osobistej dzieci i młodzieży w szkołach na terenie powiatu konińskiego.
Podczas kontroli szczególną uwagę zwracano m. in. na zapewnienie ciepłej bieżącej wody w sanitariatach przy każdej umywalce, zapewnienie środków higieny osobistej (dostępność papieru toaletowego i mydła, możliwość suszenia rąk). Oceniano również stan sanitarno- higieniczny i techniczny pomieszczeń oraz urządzeń sanitarnych.
Skontrolowano 21 szkół różnych typów, co stanowi 23% szkół będących pod nadzorem PPIS w Koninie.

Więcej...

 logo bez tla

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie, jak każdego roku, sprawował nadzór sanitarno-higieniczny w placówkach wypoczynku zimowego, który w 2019 roku trwał od 14 do 27 stycznia.
W bieżącym roku, wg elektronicznej bazy wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zgłoszono zorganizowanie 23 turnusów wypoczynku zimowego (w roku 2018 – 19 turnusów), w tym 19 półkolonii oraz 4 obozy wypoczynkowe.
Z wypoczynku w placówkach skontrolowanych przez pracowników PSSE w Koninie skorzystało 467 uczestników.
Półkolonie zostały zorganizowane w placówkach oświatowych, ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym, schronisku młodzieżowym, bibliotece publicznej, pomieszczeniach sali zabaw oraz świetlicach objętych stałym nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Więcej...

tyton to trucizna

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie zaprasza do udziału w konkursie anty-nikotynowym pod hasłem „Tytoń - od leku po truciznę ” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego.
Zadaniem konkursowy jest wykonanie filmu pod hasłem ,,Tytoń - od leku po truciznę” na temat profilaktyki palenia tytoniu. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów, który będzie promował zdrowy styl życia wolny od palenia tytoniu.

REGULAMIN konkursu na film pod hasłem „TYTOŃ – OD LEKU PO TRUCIZNĘ” > Tutaj...

Więcej...

Palic nie palic 2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie zaprasza do udziału w XIX edycji konkursu antynikotynowego pod hasłem „Palić, nie palić - oto jest pytanie?” dla uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
Zadaniem konkursowym tegorocznej edycji jest przygotowanie komiksu pod hasłem ,,Palić, nie palić - oto jest pytanie?”, który będzie promował zdrowy styl życia wolny od nałogu palenia papierosów i inhalowania e-papierosów.

Regulamin Konkursu Palic, nie Palić > Tutaj...

Więcej...

DSC06900 (640x480)

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Fundacja Onkologiczna „Drugie Życie” przy współudziale Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koninie zorganizowała w dniu 2 lutego białą sobotę. W ramach zorganizowanych stanowisk oraz gabinetów mobilnych było można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych, porad onkologicznych, a także wysłuchać prelekcji lekarzy podejmujących tematykę profilaktyki chorób nowotworowych.

Więcej...

Zdjęcia > Tutaj...

Walentynki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że zbliża się „Święto Zakochanych” czas randek, romantycznych spotkań we dwoje. Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV, dbałości o własne zdrowie i najbliższych.

Ulotka Bezpieczne Walentynki 2019 > Więcej...

Broszura Zakażenia Przenoszone Drogą Płciową > Więcej...

Plakat Mam Czas Rozmawiać > Więcej...

Więcej...

Mapa strony

Mapa zagrożeń