ul. Staszica 16, 62-500 Konin, (63) 243 90 52
Polish English French German Russian

Mammobus Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że organizuje po raz kolejny profilaktyczne badania mammograficzne. Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne.

Więcej...

 

Festyn TPD 26 maja 2018 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 26 maja 2018 roku po raz czwarty wsparliśmy swoim stoiskiem Integracyjny Festyn Rodzinny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na skwerze przed Konińskim Domem Kultury.
Festyn rozpoczął marsz-happening, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież szkolna.

Więcej...

Zdjęcia > Tutaj...

Szkolenie dla pielegniarek Kleszcze

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 21 maja 2018 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Koninie przy ul. Staszica 16 odbyło się szkolenie dla pielęgniarek środowiska szkolnego ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W spotkaniu udział wzięło 25 osób.

Więcej...

Zdjęcia > Tutaj...

ARS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że program edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość” został wpisany do Bazy Programów Rekomendowanych. Zamieszczenie programu w Bazie Programów Rekomendowanych potwierdza jego znaczenie w przeciwdziałaniu niekorzystnym następstwom stosowania środków psychoaktywnych przez młodzież i skuteczność oddziaływania w środowisku szkolnym.

Certyfikat ARS > Pobierz...

Więcej...

31 maja 2018  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że 31 maja to ,,Światowy bez Tytoniu”, obchodzony od 1987r. i ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu 2018 jest „Tytoń i choroby serca”
W wyniku dotychczas prowadzonych edycji Programów Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu, nastąpiły wyraźne zmiany w zachowaniach zdrowotnych Polaków. Dane pokazują, że zahamowanie w latach 90-tych wzrostu odsetka codziennych palaczy można uznać za zjawisko trwałe. W latach 1990-1994 codziennie paliło w Polsce 51% mężczyzn i 25% kobiet. W 2011 r. paliło 30,9% mężczyzn i 17,9% kobiet. Najnowsze badania (sierpień 2015 r.), potwierdzają tendencję spadkową - obecnie pali 24% Polaków.

Załącznik 1-31 maja informacja ŚDbT > Więcej...

Więcej...

kleszcze

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że sezon na kleszcze trwa.
Dawniej kleszcze od listopada do końca lutego były w stanie sezonowego spoczynku. Jednak łagodne zimy powodują, że kleszcze mogą być aktywne przez cały rok, a do zakażenia wirusem kleszczowego zapalenia mózgu może dojść nawet zimą. Kleszcze są gatunkiem wyjątkowo odpornym na ciężkie warunki egzystencji. Dlatego specjaliści ostrzegają, że np. z każdej wycieczki do lasu, możemy wrócić z groźnym pasożytem na skórze. Warto podkreślić, że liczba kleszczy zwiększa się z roku na rok.

Ulotka 1 > Pobierz...

Ulotka 2 > Pobierz...

Ulotka 3 > Pobierz...

Film Edukacyjny > Pobierz...

Więcej...

Szkolenia dla uczniow

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniach 12 i 13 kwietnia b. r odwiedzili nas uczniowie ze szkół średnich.
W dniu 12 kwietnia, w szkoleniu udział wzięło 17 osób z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Spośród oferowanych tematów, uczniowie z Zespołu Szkół
Górniczo-Energetycznych wybrali problematykę ,,Anoreksji, bulimii”, którą omówiła Pani Agnieszka Dybała-Kamińska - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Koninie.

Więcej...

Zdjęcia > Tutaj...

Mapa strony

Mapa zagrożeń